czwartek, 4 września 2014

Akcja "Daj włos" Fundacji Rak'n'Roll

Witam,
O tej akcji dowiedziałam się już jakiś czas temu w jednej z telewizji śniadaniowej i pomyślałam: czemu nie? No i zaczęło się zapuszczanie - długo trwało no ale w końcu się udało włosy osiągnęły odpowiednią długość po kilkakrotnym podcinaniu końcówek - kto ma długie włosy ten wie, że bez tego się nia da ;)

Mężowi zapowiedziałam, że po ślubie włosy idą pod nożyczki i w jakim celu mają służyć. Ślub się odbył już ponad miesiąc temu więc wczoraj zrobiłam mu niespodziankę - poszłam i ściełam - no ale na szczęście mężowi się mój nowy wygląd podoba ;) ufff!!!

Czy mi było żal? Ani trochę!!!! odniosłam wrażenie że to fryzjerka je ścinała z ciężkim sercem. Ale za to u mnie serducho lekkie i na głowie też leciutko, w końcu czuję wiatr na szyi ;)

A to tutaj to moje długaśne włosy ;)
Jak oddać włosy? to proste, wystarczy pójść do fryzera z poniższymi wytycznymi i poprosić o ścięcie.
1. Włosy mogą być farbowane ale nie mogą być zniszczone czy rozjaśniane
2. Muszą mieć minimum 25 cm (chodzi o długość całych włosów do ścięcia a nie warkoczyka)
3. Trzeba zapleść kilka warkoczyków i uciąć je ok 2 cm. powyżej gumki, nie należy równać nasady włosów
4. Przed ścięciem włosy muszą być umyte bez odżywki i wysuszone
5. Należy zaznaczyć nasadę włosów, tzn. włożyć karteczkę z napisem "nasada" pod górną gumkę
6. Włosy należy owinąć papierem i wysłać wraz ze swoimi danymi kontaktowymi pod adres:  Fundacja Rak'n'Roll - Wygraj Życie ul.Bagatela 10/17 00-585 Warszawa

Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem: https://www.facebook.com/FundacjaRaknRoll

Pozdrawiam i życzę miłego dnia ;)

2 komentarze:

  1. fajny pomysł, od dawna nad tym myślę, ale moje włosy do ścięcia nie będę niestety miały 25 cm,ale może napisze o tym u siebie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. no ja ok. 3 lat je hodowałam na ten cel, niestety tyle to trwało bo długie włosy trzeba częściej podcinać ze względu na połamane i rozdwojone końcówki. Jak najbardziej napisz o tym jak możesz to szczytny cel a nic nie kosztuje ;) Pozdrawiam

      Usuń